Category: Botë

1 2 3 5 10 / 43 POSTS
Tensione të larta, synime modeste në takimin Biden-Putin

Tensione të larta, synime modeste në takimin Biden-Putin

Presidentët Biden dhe Putin takohen të mërkurën në një kohë kur mes dy ...
Biden i dhuron Kosovës vaksina anti-Covid

Biden i dhuron Kosovës vaksina anti-Covid

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, njofton se në mars të këtij viti i ...
OBSH tregon strategjinë e re për emërimin e varianteve të COVID-19

OBSH tregon strategjinë e re për emërimin e varianteve të COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) ka bërë të ditur se tash e t ...
Gjermania pranon të ketë kryer gjenocid në Namibi

Gjermania pranon të ketë kryer gjenocid në Namibi

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas tha sot se autoritetet e këtij ...
1 2 3 5 10 / 43 POSTS