Category: Heath

1 2 3 10 / 29 POSTS
Pse njerëzit pinë duhan ndërsa pinë alkool?

Pse njerëzit pinë duhan ndërsa pinë alkool?

Shkencëtarët mund të kenë zbuluar arsyen pse njerëzit bëhen duhanpirës ...
Mësoni si të ndaloni të shqetësoheni vazhdimisht dhe për gjithçka!

Mësoni si të ndaloni të shqetësoheni vazhdimisht dhe për gjithçka!

Sa herë nuk mund të flini gjumë, sepse nuk mund të pushonit së shqetës ...
ShSKUK furnizohet me serumin kundër kafshimit të gjarprit

ShSKUK furnizohet me serumin kundër kafshimit të gjarprit

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka njoftu ...
A mund të ju shkaktojë dhimbje koke pirja e kafesë?

A mund të ju shkaktojë dhimbje koke pirja e kafesë?

Shumë njerëz shijojnë një filxhan të këndshëm kafeje në mëngjes. Po ...
Konsumimi i çajit dhe shëndeti i zemrës

Konsumimi i çajit dhe shëndeti i zemrës

Pirja e çajit çdo ditë është një zakon që i bën shumë mirë zemrës. Kët ...
Mjekja kosovare: I lus qytetarët që të mos e teprojnë me ëmbëlsira

Mjekja kosovare: I lus qytetarët që të mos e teprojnë me ëmbëlsira

Besimtarët myslimanë në Kosovë sot festojnë festën e Fitër Bajramit. ...
1 2 3 10 / 29 POSTS