Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos, mposht serben Perishiq

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos, mposht serben Perishiq

my-portfolio

Nora Gjakova ka arritur njërin prej sukseseve më të mëdha në karrierë kur të martën fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos. Në B

West Ham dënon ashpër tifozët: Kurrë më në tribuna!
Mesfushori i Cityt afër transferimit në Inter
Real Madridi nuk heq dorë nga Eriksen

Nora Gjakova ka arritur njërin prej sukseseve më të mëdha në karrierë kur të martën fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos.

Në Botërorin 2021 që po mbahet në Budapest, Nora garoi në kategorinë deri 57 kilogramë dhe ka pasur një ditë të madhe.

Për të është medalja e parë në Kampionate Botërore dhe për medaljen e bronztë, xhudistja 28-vjeçare e mposhti serben Marica Perishiq.

Nora e nisi ditën me fitoren ndaj polakes Julia Koëalczyk, ndërsa më pas mposhti holandezen Sanne Verhagen dhe rusen Anastasiia Konkina.

Një moment pakujdesie i kushtoi në gjysmëfinale ndaj kanadezes Jessica Klimkait, e dyta në ranglistën botërore.

Nora Gjkova ka kohë që paraqitet në nivelin më të lartë botëror, ku aktualisht është e katërta në ranglistën botërore.